Szybki, skuteczny i przyjemny demakijaż

Zdecydowanie należę do osób zabieganych. Jak przystało na takie osoby – bak czasu dla siebie stał się już w pewnym sensie normą. Zdaję sobie sprawę z faktu, że przynosi to swoje skutki na wielu podłożach. Istnieją jednak rady na to, jak sobie poradzić.

Tak więc jedna z najważniejszych spraw, a nazwałabym to – rutynowych, codzinnych czynności wszystkich tych kobiet, które  codziennie aplikują sobie makijaż, jest dokładny demakijaż twarzy i oczu.  Co kryje się za całkowitym znaczeniem słowa “dokładny”? Otóż niezmiernie istotne jest, by przed pójściem spać calkowicie, dogłębnie zmyć wszelkie odrobinki makijażu, także i te niedostrzegalne gołym okiem. Nasuwa sie więc pytanie – czy tradycyjne mycie mleczkiem, tonikiem zapewni nam to? Oczywiście, że tak.woda miceralna

A czy istnieje szybsza metoda zmycia nie tylko makijażu twarzy i oczu, ale również zanieczyszczeń? Otóż – TAK!

Woda miceralna (czasem też nazywana płynem miceralnym) pobija tu wszelkie inne metody demakijażu, jednocześnie przynosząc wiele korzyści dla naszej cery. Jest to jeden z moich ulubionych kosmetyków, jaki używam codziennie już od kilku lat, który również koniecznie zabieram ze sobą w podróże.

Dlaczego woda miceralna? Cóż w niej niezwykłego? Otóż poza tym, że stanowi ona wspaniały substytut mleczka do zmywania, toniku lub żelu do mycia twarzy, zawiera również ona micele, czyli cząsteczki, które są w pewnym rodzaju magnesu dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.  Dzięki swojej budowie chemicznej (zewnętrzna powłoka hydrofilowa przyciąga wode, natomiast wewnętrzna połoka hydrofobowa skutecznie łączy sie z sebum wydzielanym przez naszą skórę) woda miceralna zdecydowanie może zastąpić tradycyjny, kilkustopniowy, często monotonny proces demakijażu (zmywanie oczu specjalnym płynem, zmywanie twarzy mleczkiem, pianką lub żelem, przemywanie twarzy tonikiem).

Używanie wody miceralnej jest bardzo proste – wystarczy nałożyć produkt na wacik kosmetyczny, następnie przyłóżyć go do skóry twarzy lub na powieki, by micele mogły wniknąć wgłąb, po czym delikatnymi ruchami przetrzeć twarz ( ruchy powinny być zgodne z kierunkiem przebiegu mięśni ) lub powiekę.  Kolejny etap należy juz do tradycyjnych, czyli po zastosowaniu wody miceralnej i dokładnym oczyszczeniu oczu oraz skóry twarzy, przychodzi czas na nałożenie kremu do twarzy, pod oczy i na powieki.

Także osobom zabieganym, jak ja, woda miceralna już po pierwszym zastosowaniu przemienia się w niezastąpiony produkt, którego nigdy nie może zabraknąć na półce z kosmetykami.

Wart też dodać, że na rynku istnieje mnóstwo płynów miceralnych. Tak jak przy doborze kremu tub toniku do twarzy, należy zwracać uwagę na to, do jakiego typu cery woda miceralna jest przystosowana, jak również jakie dodatkowe cele spełnia (na przykład odżywcze, nawilżające, liftingujące, regenerujące, itp.).

Moim ulubionem płynem miceralnym, niezastąpionym pod wieloma względami, jest produkt firmy SVR Laboratories, Provegol Eau Demaquillante Micellaire. Produkt ten jest bardzo delikany, skuteczny i szybki w użyciu. Ponadto – doskonale nadaje się do zmywania tuszy wodoodpornych! Nic dodać, nic ująć.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *